Yüzme Havuzu Kimyasalları

Buhar üretim ve soğutma sistemleri başta oteller olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Buhar üretiminde kullanılan suyun niteliği buharın da niteliğini doğrudan etkiler. Ayrıca kullanılan enerji masraflarının artışına ve kazanlara da zarar verebilir. Bunun için buharın kalitesini nasıl arttırabileceğinizi iyi bilmeniz gereklidir. Bunun için de suyun niteliğini çok iyi bilmek gereklidir. Bunu da bizim gibi uzman kuruluşlar sağlamaktadır.

Buhar Üretim ve soğutma sistemleri kimyasalı nedir
Buhar üretim ve soğutma sistemleri için suyun yapısı ana faktördür dedik. Suyun yapısındaki elementler nelerdir ve bunlar sistemlere nasıl zarar verebilir. Bunlardan birincisi taştır. Su kazanlarındaki biriken taşlar ısı yalıtımına sebep olur. Buda enerji harcamalarının artması demektir. Suyun içindeki kalsiyum karbonatın sebep olduğu bu durumun önüne geçebilmek mümkündür. Silikat ise başka bir taş çeşidi olup mutlaka oluşumunun önüne geçilmelidir. Ya da temizlenmesi sağlanmalıdır.

Suyun buhar sistemleri üzerindeki bir diğer olumsuz etkisi de pas oluşumudur. Buhar kazanları ve borularda metal kaybı şeklinde ortaya çıkar. Düşük pH ve kullanılan kimyasallar bunun oluşumunda birinci etkendir. Çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilmektedir. Suyun alkalinitesi, pH dengesi ve oksijene dikkat etmek gereklidir.

Suyun sebep olduğu olumsuzluklardan birisi de sürüklenmedir. Sürüklenme su taneciklerinin buhar sistemleri içerisinde varlığını koruyarak gezinmesidir. Buda enerji kaybına ve buhara sebep olur.

Bütün bu saydığımız etkenler sistemlerinizin verimli çalışmasının önündeki en büyük etkenlerdir. Bu sorunlara kayıtsız kalmanız durumunda sistemlerinizdeki aşınma ve paslanma ileri boyutlara varacaktır. Bunun sonucunda da yeni bir sistem kurmanız kaçınılmaz olacaktır. Uzman kadromuzla bu sorunlar daha başlamadan önlem almaktayız. Buhar üretim ve soğutma sistemleri kimyasalları ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir